Historie ScreenLine®

ScreenLine®, divize koncernu Pellini S.p.A., navrhuje, vyvíjí a vyrábí stínicí systémy, které se integrují do izolačních dvojskel a trojskel. To umožňuje dlouhodobě a bezúdržbově vyřešit problematiku světelných a tepelných zisků v budovách.

Žaluzie se pohybuje v hermeticky uzavřeném prostředí, chráněna před prachem, špínou a meteorologickými podmínkami. Vlastnosti tradičních izolačních dvojskel jsou zcela zachovány, nedochází ke změně hermetických vlastností komory izolačního skla. To vše je dosaženo za splnění požadavků současných norem vztahujících se k energetické náročnosti budov.

Během let dosáhl ScreenLine® velkého počtu patentů, které jsou aplikovány v široké škále produktů vyvinutých ke splnění všech současných potřeb souvisejících se slunečním zastíněním: paleta barev, aplikovatelnost, provozování a všestrannost použití.

Společnost Pellini SpA

Společnost Pellini SpA byla založena v roce 1974 v Codognu, v severní Itálii, jako řemeslný rodinný podnik produkující vertikální žaluzie pro interiéry, skládací dveře, sítě proti hmyzu a markýzi.

V roce 1984 podnik Pellini začal spolupracovat s přední nadnárodní společností vyrábějící žaluzie pro interiéry; to dovolilo společnosti Pellini odklonit se od (do té doby) místního trhu a objevit se na národní scéně. V roce 1990 společnost zahájila projekt pro integraci žaluzie do izolačního skla, umožňující vytažení a spuštění žaluzie zapouzdřené v izolačním dvojskle, při zachování jeho integrity.

Toto úsilí bylo odměněno v roce 1992, se zavedením prvního systému v sortimentu ScreenLine® - systém založený na rotačním přenosu pohybu prostřednictvím spojení vnitřních a vnějších magnetů. V roce 1994, byly vyřazeny z provozu historické výrobní linky pro markýzy a sítě proti komárům s cílem maximalizovat kapacitu pro vývoj a výrobu nových, stále pokročilejších systémů ScreenLine® a čím dál více technicky výkonnějších žaluzií pro interiéry.

Dnes má společnost celosvětový rozsah a je uznávaným lídrem v oblasti protislunečních systémů. U svých "na míru šitých" artefaktů, které jsou zdokonalovány rukama se smyslem pro detail, spíše než aby byly sériově vyráběný, si zachovává svůj původní řemeslný postoj. Za účelem poskytnutí odpovídajícího efektu při neustálém vývoji svých produktů, společnost Pellini S.p.A. dala vzniknout Pellinindustrie, průmyslovému koncernu, který je strukturován do tří specifických divizí:

  • ScreenLine®, která pracuje v odvětví výroby izolačních skel (integrované systémy),
  • Pellini Tende e Sistemi, která vyrábí prvotřídní rolety pro vnitřní použití,
  • Pellini Nautica, která působí v nábytkářské oblasti pro jachty a luxusní čluny.

Každá divize zpracovává nové nápady a činí z nich technologicky špičkové produkty, jejichž cílem je splnění požadavků dnešního světa na kvalitní životní podmínky.